Bitcoin це віртуальна валюта майбутнього, чи марна трата природних ресурсів? – Info-club

Bitcoin це віртуальна валюта майбутнього, чи марна трата природних ресурсів?

Bitcoin це віртуальна валюта майбутнього, чи марна трата природних ресурсів
Bitcoin

Доброго часу доби дорогі читачі сайту info-club, у цій статті я хочу розглянути такі сторони bitcoin, про які більшість інвесторів не здогадується. У всесвітній мережі інтернет усі лише позитивно відкликаються про цю криптовалюту. А чи насправді вона ідеальна!? Про це ми поговоримо у даній статті.

Чим поганий bitcoin?
В останні дні bitcoin – чи не найпопулярніша тема. Всього за кілька годин його вартість може зрости на тисячу доларів, а може – впасти. Криптовалюту, яка колись коштувала близько цента, зараз купують за 10 тисяч доларів, і інтерес до неї шалений. На info-club є статті про те, як купити bitcoin і що це взагалі таке, а зараз слово надається тим, хто вважає, що загальне захоплення цією криптовалютою погано закінчиться.

Bitcoin не регулюється жодною державою. З однієї сторони це добре, а з іншої навпаки.
Хто має право друкувати гроші – держава чи незалежні від неї структури? Зараз усі без винятку країни вважають, що держава збирає податки та друкує таку валюту, у якій зручний збір цих податків. Як тільки ми розриваємо цей ланцюжок, виникають можливості для самих різних зловживань – насамперед це ухилення від сплати податків, фінансування тероризму та відмивання грошей, отриманих злочинним шляхом.
«Bitcoin показує, наскільки велика потреба у методах відмивання коштів», – говорить голова компанії BlackRock Financial Management Ларрі Фінк, і з ним солідарні більшість банкірів і чиновників в усьому світі.
Відсутність регулятора – хороша рекламна вивіска, але насправді це трохи лукавство. Контроль над криптовалютою розподілений між китайськими майнерами, які володіють більшою частиною обчислювальної потужності, розробниками програмного забезпечення та обмінними майданчиками. І домовитися про єдиний розвиток bitcoin вони не можуть.

Bitcoin для багатьох – заміна рулетки
Або, якщо говорити фінансовою мовою, це відмінний актив для спекуляцій. Купівля bitcoin відносно проста, не вимагає ніяких спеціальних знань і походів в інвестиційні компанії. У криптовалюти дуже різкі коливання, що приваблює до «гри» з курсом безліч «гемблерів» – тих, хто швидше робить ставки, а не інвестує. Це тільки збільшує коливання і робить bitcoin схожим на фінансову піраміду.

Bitcoin дуже схожий на «бульбашку»
За часів знаменитої піраміди МММ критики попереджали: жоден актив у світі не може забезпечити прибутковість в сотні відсотків на рік. Bitcoin за рік подорожчав в 15 разів, і його все більше порівнюють з «бульбашкою dotcom», що лопнув на початку 2000-х. Тоді інвестори переоцінили економіку, пов’язану з інтернетом, не до кінця розуміючи його можливості і схему. Є відчуття, що інвестори в Bitcoin теж не розуміють як він працює, та для чого може використовуватися.

Майнери витрачають величезну кількість енергії
Для створення нових монет і здійснення транзакцій необхідний Майнінг. Bitcoin використовує для цього процесу схему, яка потребує проведення величезної кількості обчислень і обертається тратою великої кількості енергії. З ростом вартості криптовалюти, майнінг нових Bitcoin стає все більш вигідним. Тому майнери нарощують потужності своїх систем, а енергії споживається все більше і більше. Зараз на підтримку роботи Bitcoin витрачається стільки енергії, що її вистачило б на декілька країн. Скоро за цим показником криптовалюта перевищить енергоспоживання Сербії, Данії, а потім і Білорусії.
Іншими словами, щоб система функціонувала, нам потрібно спалювати величезну кількість нафти, газу та іншої сировини. Чи вартує воно того?

Bitcoin не виконує соціально корисних функцій
Цей аргумент більш філософський, ніж економічний, хоча і висловлюється економістами. Зазвичай якийсь актив щось коштує, тому що він корисний: ми розуміємо, чому готові платити за нафту, айфони, гамбургери й так далі – тому що все це, грубо кажучи, – робить світ кращим. Bitcoin, на думку економістів – наприклад, нобелівського лауреата Джозефа Стігліца – ніяк не змінює світ.
У відповідь можна було б заперечити, що Bitcoin і все, що відбувається навколо нього – це перевірка самої ідеї криптовалюти на міцність, а значить користь все-таки є, але чи співрозмірна ця користь вартості Bitcoin?

Bitcoin – неідеальна криптовалюта
Величезна кількість самих різних криптовалют намагаються виправити недоліки Bitcoin. У підсумку, вже є криптовалюти, які забезпечують:
– проведення більшої кількості транзакцій;
– інші схеми створення блоків, що не обертаються великим споживанням електрики;
– повну анонімність учасників угод;
– приховування від спостерігачів розмірів транзакцій;
– застосування нових перспективних технологій, типу розумних контрактів;
– відсутність обмежень по числу нових монет.
Отже, дорогі читачі сайту bitcoin-info, думки усіх людей різні. Одні впевнені, що біткойн це наше майбутнє, а для інших це природна катастрофа.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Спецрепортаж по следам биткоина
Bitcoin
Спецрепортаж: “по следам биткоина”

Какая судьба ожидает “электронное золото” в Украине, смотрите сегодня в 23:20 в сенсационном специальном репортаже-расследовании (материал Сегодня.ua) Германия признала биткойн платежным средством. Теперь все оплаты этой крипто-валютой, которые будут делать немцы, не будут облагать налогами. Местные чиновники утверждают, виртуальные деньги уже давно стали эквивалентом реальных, а, следовательно, должны быть легализированы. А …

Продав bitcoin - заплати податок
Криптовалюта
Продав bitcoin – заплати податок

Влада США домоглися доступу до даних біржі Coinbase. І навряд чи на цьому зупиняться. Уряд США зробив крок до того, щоб налагодити збір податків з криптовалюти. Уряд США виграв судову справу проти Coinbase, однієї з найбільших майданчиків по торгівлі біткойнами і їх аналогами. Суд зобов’язав її розкрити дані про тисячі …

Співзасновник Yahoo «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»
Bitcoin
Співзасновник Yahoo: «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»

Поки вартість біткойнів виросла вище $ 15 000, експерти продовжують будувати прогнози про майбутнє популярної криптовалюти. Співзасновник Yahoo і голова венчурної фірми AME Cloud Ventures Джеррі Янг впевнені, що біткойн тільки почав розвиватися. Зараз криптовалюта використовується для вилучення спекулятивного прибутку, але в майбутньому вона буде відігравати важливу роль у всій …