Біткойн – репетиція нових світових грошей або Професор Катасонов розкрив усі карти – Info-club

Біткойн – репетиція нових світових грошей або Професор Катасонов розкрив усі карти

Біткойн - репетиція нових світових грошей або Професор Катасонов розкрив усі карти
Bitcoin

Професор Катасонов про те, що ховається за проектом створення валюти USC

Час від часу в світових ЗМІ з’являються лаконічні повідомлення про проект створення цифрової валюти під назвою utility settlement coin (USC). Українською мовою її можна назвати «валютою практичних розрахунків» (ВВР). Влітку минулого року газета Financial Times повідомила, що чотири провідних світових банки об’єднали зусилля для розробки цифрової валюти, яку вони сподіваються зробити стандартним інструментом розрахунково-клірингових операцій для обслуговування угод на ринках цінних паперів.

Що це за банки? Світові гіганти: швейцарський UBS, німецький Deutsche Bank, італійський Santander і американський BNY Mellon. Плюс до цього до компанії чотирьох банків приєдналася британська компанія ICAP, найбільший світовий брокер міжбанківських транзакцій. Дане об’єднання було названо міжнародним консорціумом з розробки цифрової банківської валюти. Слід зазначити, що консорціум починав розробку не з «нуля». Виявляється, над проектом ВВР вже працював швейцарський банк UBS, інші банки приєдналися до проекту.

Як заявили учасники консорціуму, нова валюта буде мати деяку схожість з уже наявними криптовалютами типу біткойнів. Але вона буде використовуватися всередині банківської спільноти для взаємних розрахунків, тому ніякої анонімності учасників угод бути не може (як у випадку з використанням біткойн чи інших приватних криптовалют). Головною «фішкою» розрахунків на основі ВВР буде використання технології «блокових ланцюгів» («блокчейн»), яка дозволяє обходитися без посередників (банків), знижувати витрати розрахунків і підвищувати їх швидкість.

Financial Times також повідомила, що учасники угоди планують протягом найближчого року подати опис проекту ПРД відповідним центральним банкам і фінансовим регуляторам, щоб отримати їх схвалення, а на початку 2018 року розпочати комерційне використання ПРД «в обмеженій кількості низько ризикових операцій».

Отже, з огляду на прив’язку учасників консорціуму до таких країн, як Швейцарія, Німеччина, Італія і США питання про легалізацію ПРД повинно розглядатися як мінімум в таких інстанціях, як Національний банк Швейцарії (НБШ), Європейський центральний банк (ЄЦБ) і Федеральна резервна система США (ФРС). Може бути, додаткове узгодження питання повинно здійснюватися в Центробанку Німеччини та Італії.

З моменту створення консорціуму вже пройшло понад рік. Однак поки ніяких описів проекту ВВР або повідомлень про подання проекту в Центробанки та фінансові регулятори країн-учасників консорціуму в ЗМІ не з’являлося. Ймовірно, виникли якісь складнощі, спостерігається відставання від початкового графіка.

Але буквально через рік після першої публікації про проект ВВР з’явилася новина про те, що до консорціуму приєдналося ще кілька банків світового калібру. Новину повідомила все та ж Financial Times. Новими членами консорціуму стали: Barclays (Великобританія), Credit Suisse (Швейцарія), Canadian Imperial Bank of Commerce (Канада), HSBC (Великобританія), MUFG – Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc. (Японія) і State Street (США). Таким чином, число банків-учасників консорціуму збільшилася з чотирьох до десяти. Всі вони – важковаговики, входять в топ-50 світового рейтингу. Число країн, що представляються банками-членами консорціуму, збільшилася, додалася Великобританія, Канада, Японія. Отже, після завершення роботи над проектом він повинен бути представлений як мінімум в наступні центробанки: ФРС США, ЄЦБ, НБШ, Банк Англії, Банк Японії та Банк Канади.

Пройти через «фільтри» зазначеної шістки центробанків вкрай складно. А в даному випадку треба отримати «добро» від усіх шести ЦБ. Якщо хоча б один з них «встане в позу», під загрозою опиниться успіх всього проекту. Ставлення перерахованих вище центробанків до криптовалюти далеко не однозначне. Банк Японії, наприклад, в цьому році фактично легалізував біткойн і інші приватні криптовалюти. А ось, наприклад, ЄЦБ до криптовалюти ставиться з великою підозрою.

Плюс до цього можна згадати, що у деяких банківських гігантів були ускладнення у відносинах з центробанками та фінансовими регуляторами. Deutsche Bank, HSBC, Barclays і інші учасники консорціуму піддавалися неодноразово штрафним санкціям за різного роду гріхи з боку центробанків і фінансових регуляторів США, Європейського союзу, Великобританії. У випадку з проектом ВВР відчувається, що його учасники впевнені в успіху підприємства. Чим це можна пояснити?

Моя версія така: проект зазначеної «чудової десятки» – аж ніяк не з розряду «венчурного бізнесу» (де навіть 10-відсоткова ймовірність успіху вважається вже непоганим показником). Проект ВВР «приречений на успіх». Удача гарантована, оскільки проект є «соціальним замовленням» тих самих шести центробанків, які повинні будуть давати своє «добро» на нову валюту.

Набір шести центробанків не випадковий. Це ті самі інститути, які утворюють картель центробанків. Його часто називають «ЦБ-6». Картель почав складатися в роки фінансової кризи 2007-2009 рр. У чому це виявилося? У тому, що зазначені центробанки стали укладати угоди про валютні свопи для того, щоб не допускати різких коливань курсів своїх валют. Почалося все з надання Федеральним резервом великих обсягів доларів Європейському центральному банку. У квітні 2009 року Федеральний резерв уклав угоди про надання валюти за допомогою свопів з ЄЦБ, Банком Англії, Банком Японії та Центробанком Швейцарії. Тодішні свопи мали терміни до одного тижня, а суми були лімітовані. З Банком Англії – до 30 млрд. Фунтів стерлінгів, з ЄЦБ – до 80 млрд євро, з Банком Японії – до 10 трлн. ієн, з НБШ – до 40 млрд. швейцарських франків. Угода діяла до лютого 2010 року, потім воно було пролонгованим, в умови щодо термінів і сум вносилися корективи.

Опускаючи деталі, скажу, що в жовтні 2013 Федеральний резерв і п’ять центробанків (до четвірки додався Банк Канади) уклали безстрокову угоду про безлімітні валютні свопи.

«Ми вирішили зробити їх постійними, щоб уникнути невизначеності, тому, що вони спливали в лютому наступного року», – заявив одразу ж після укладення угоди керівник Банку Японії Харухико Курода (Haruhiko Kuroda). Він додав: «Ми не плануємо розширити число своп-угод за межі шести центральних банків».

Деталі цієї угоди не відомі, загальні відомості про нинішній механізм валютних свопів в рамках ЦБ-6 можна знайти на сайті Федерального резерву.

Багато експертів вважають, що ЦБ-6 – прототип майбутнього світового центробанку. В рамках зазначеного валютного картелю фактично створюється єдина валюта, яка поки (тимчасово) має деякі «атавізми» національних грошових одиниць. Світ валюти та фінансів переживає певний перехідний період. Приблизно такий же, який переживала Європа в останні два десятиліття минулого століття. Тоді ще існували національні валюти у вигляді німецької марки, французького франка, італійської ліри, голландського гульдена та і.т.д. Але при цьому вже росла і зміцнювалася наднаціональна валюта «екю» (народилася 13 березня 1979 р.). 1 січня 1999 року на зміну «екю» прийшла грошова одиниця «євро». Спочатку в безготівковій формі, а потім, з 1 січня 2002 року – також у готівковій формі. З 1 січня 2003 року національні валюти країн, що увійшли до єврозони, припинили своє існування як в готівковій, так і безготівковій формах. Паралельно непомітно йшло створення наднаціонального центробанку. У січні 1994 року відповідно до Маастрихтського договору про утворення Європейського союзу у Франкфурті-на-Майні був створений Європейський валютний інститут, який в 1998 році був перетворений в Європейський центральний банк. Далі відбувалося нарощування повноважень ЄЦБ і розширення сфери його діяльності шляхом включення в єврозону нових країн.

Європейський союз можна порівняти з випробувальним полігоном, на якому «господарі грошей» (головні акціонери ФРС США) відпрацьовували та відпрацьовують алгоритми переходу до світової наднаціональної валюти. Можна провести деякі паралелі між картелем ЦБ-6 і Європейським валютним інститутом зразка 1994 року. Мине небагато часу і на базі ЦБ-6 може народитися світовий центробанк. Який буде емітувати не євро або навіть долари, а якусь нову валюту. Яка, наприклад, може називатися «фенікс». Чому «фенікс»?

Тридцять років тому відомий британський журнал «Економіст» опублікував статтю, в якій анонімний автор передбачав, що в 2018 році з’явиться світова валюта під назвою «фенікс». Сьогодні багато хто пригадав про цю статтю і ставлять питання: наскільки ймовірно, що це передбачення збулося? Думаю, що журнал «Економіст», який знаходиться під Ротшильдами, тридцять років тому давав не прогноз, а відкривав таємницю плану «господарів грошей» про перебудову світової валютної системи. Назва «фенікс» може означати відродження з попелу тієї ідеї, яка була озвучена Джоном Кейнсом, керівником англійської делегації на конференції в 1944 році в Бреттон-Вудсі. Він пропонував ввести наднаціональну (світову) валюту під назвою «банкор». Тоді цей проект не пройшов, конференція проголосувала за американський проект золотодоларового стандарту.

А тепер повернемося до проекту створення цифрової валюти ВВР. Консорціум десяти провідних світових банків обіцяє, що проект буде запущений в наступному році. Здається мені, що це і буде народженням того самого «фенікса», про який писав журнал «Економіст» в січні 1988 року. Не важливо, як буде називатися світова валюта: «фенікс», «банкор» або «utility settlement coin». Консорціум десяти світових банківських гігантів може виявитися тим ядром, з якого і виросте світовий центробанк. Пропонована консорціумом грошова одиниця ВВР не має нічого спільного з тими приватними криптовалютами, обговорення яких заполонило весь інформаційний простір. Примітно, що про проект створення ВПРС інформація мінімальна. Упевнений, що з тисячі опитаних людей (неважливо, якою буде вибірка респондентів) 999 осіб вам напевно скажуть щось про біткойн і інші криптовалюти. А ось про валюту ВПР (USC) – не більше двох-трьох чоловік. Що ж, «господарі грошей» розуміють, що нова валюта повинна народжуватися в повній тиші.

Якийсь час банківський консорціум буде емітувати валюту ВВР під забезпечення традиційних валют – долара США, євро, британського фунта, японської ієни, швейцарського франка. ВПР – загальне «дитя» шести центробанків, які незримо стоять за «чудовою десяткою» світових банків. Щось схоже було в Європі в останні два десятиліття ХХ століття, там була віртуальна валюта під назвою «екю», яка забезпечувалася німецькими марками, французькими франками, італійськими лірами … Потім національні грошові одиниці зникли, а наднаціональна залишилася, помінявши при цьому своє ім’я з « екю »на« євро ».

Хто знає, може цифрова валюта, створювана банківським консорціумом, сьогодні називається utility settlement coin (USC), а через деякий час їй дадуть більш милозвучне ім’я «фенікс»?

Поява цифрового фенікса може супроводжуватися стрімким знищенням національних валют. Крім того, я впевнений, що як ранковий туман зникнуть всі нинішні приватні криптовалюти типу біткойн або ефіріум. До певного моменту вони були потрібні. По-перше, для відпрацювання технологій «блокчейн», які будуть використовуватися в проекті ВВР. По-друге, для того, щоб привчати людей до використання виключно безготівкових, цифрових грошей. По-третє, для того, щоб створювати «димову завісу», яка б приховувала дії «господарів грошей» по переходу до єдиної світової валюти. Мине небагато часу, і цифровий простір буде зачищено від всякого роду кріптовалютного «сміття». У цифрового «фенікса» ніяких конкурентів бути не повинно!

Проект банківського консорціуму зі створення ВПР – ще один важливий і ретельно приховуваний від громадськості крок «господарів грошей» зі створення світового електронно-банківського концтабору. Світова цифрова валюта – інструмент «господарів грошей», за допомогою якого вони сподіваються стати «господарями світу».

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Спецрепортаж по следам биткоина
Bitcoin
Спецрепортаж: “по следам биткоина”

Какая судьба ожидает “электронное золото” в Украине, смотрите сегодня в 23:20 в сенсационном специальном репортаже-расследовании (материал Сегодня.ua) Германия признала биткойн платежным средством. Теперь все оплаты этой крипто-валютой, которые будут делать немцы, не будут облагать налогами. Местные чиновники утверждают, виртуальные деньги уже давно стали эквивалентом реальных, а, следовательно, должны быть легализированы. А …

Продав bitcoin - заплати податок
Криптовалюта
Продав bitcoin – заплати податок

Влада США домоглися доступу до даних біржі Coinbase. І навряд чи на цьому зупиняться. Уряд США зробив крок до того, щоб налагодити збір податків з криптовалюти. Уряд США виграв судову справу проти Coinbase, однієї з найбільших майданчиків по торгівлі біткойнами і їх аналогами. Суд зобов’язав її розкрити дані про тисячі …

Співзасновник Yahoo «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»
Bitcoin
Співзасновник Yahoo: «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»

Поки вартість біткойнів виросла вище $ 15 000, експерти продовжують будувати прогнози про майбутнє популярної криптовалюти. Співзасновник Yahoo і голова венчурної фірми AME Cloud Ventures Джеррі Янг впевнені, що біткойн тільки почав розвиватися. Зараз криптовалюта використовується для вилучення спекулятивного прибутку, але в майбутньому вона буде відігравати важливу роль у всій …