Користувачі Facebook визначать правдивість новин – Info-club

Користувачі Facebook визначать правдивість новин

Користувачі Facebook визначать достовірність новин
Соціальні мережі
2

Провідна світова соціальна мережа Facebook офіційно повідомила про те, що в якнайближчий час змінить застосовувані алгоритми ранжирування таким чином, щоб в стрічки користувачів потрапляло якомога більше дійсно правдивих новин.

З цією метою серед користувачів Facebook будуть проводитися спеціальні опитування, в рамках яких їх будуть просити вказати ті джерела новин, які на їхню думку заслуговують довіри. Отримані дані будуть активно використовуватися при ранжируванні новинних публікацій.

Крім того високопоставлений представник Facebook Адам Моссера, який обіймає посаду директора по новинній стрічці, розповів про те, що провідна світова соціальна мережа вже опитала дійсно різноманітну та репрезентативну вибірку своїх американських користувачів, що використовують, щоб оцінити їх обізнаність та довіру до цілого ряду різних джерел новин. Тепер отримані таким чином дані будуть використовуватися при ранжируванні контенту, що відображається в новинній стрічці.

Якщо ж говорити більш точно, то починаючи з поточного тижня, публікації видавців, яких користувачі Facebook вважають надійними, ранжируватимуться вище.

У свою чергу засновник та діючий керівник Facebook Марк Цукерберг обгрунтував нинішнє оновлення тим, що провідній світовій соціальній мережі було «незручно» оцінювати надійність новинних джерел самостійно, а залучення сторонніх експертів далеко не завжди забезпечує достатній ступень об’єктивності. Саме тому опитування діючих користувачів в даній ситуації бачиться як найбільш слушний метод.

За словами Марка Цукерберга було прийнято рішення про те, що визначення найбільш надійних джерел новин діючими користувачами соціальної мережі Facebook найбільш об’єктивним.

При цьому незалежні експерти галузі вже зараз активно висловлюють свої побоювання з приводу того, що практична реалізація подібного підходу може призвести до того, що в пріоритеті у Facebook в кінцевому підсумку виявляться саме ангажовані ЗМІ.

Вся річ у тому, що користувачі, які дотримуються «правих» поглядів, можуть оцінити CNN як вкрай не надійне джерело новин. І одночасно з цим, блогу консервативного толку вони можуть довіряти набагато більше, навіть якщо в реальності CNN більш точно висвітлює ту чи іншу поточну ситуацію. Іншими словами, «заслуговує на довіру» джерело новин не завжди є «точним».

На сьогодні тестування нових алгоритмів ранжирування вже запущено по усій території США. В кінцевому підсумку провідна світова соціальна мережа збирається поширити їх роботу на всі країни, в яких присутній Facebook.
На закінчення також варто нагадати, що деякий час тому Facebook офіційно оголосив про швидку зміну принципів формування новинних стрічок користувачів, для того, щоб зробити їх більш особистими, а також обмежити присутню в них кількість новин та відео звернень, опублікованих різними компаніями, брендами та ЗМІ.

На мою думку це дуже правильно та грамотно придумали на рахунок ЗМІ у Facebook. Дуже давно користуюся соціальною мережею Facebook та вже досить часто є неточна інформація щодо новин у нашій країні. Саме цього нового року у Івано-Франківську за інформацією, яку поширив Facebook – горіла головна ялинка міста, а вона собі спокійно стояла. Таких випадків я помічала багато. Як на мене інформація має бути конкретною, точною і правдивою. Було б добре, щоб цю інформацію перевіряли, а тоді поширювали. Дуже цікаво як будуть застосовувані алгоритми ранжирування. Обов’язково прийму участь в опитувані на правдивість інформації. І всім рекомендую! Це важливо щоб суспільство було правильно, грамотно, точно та надійно проінформоване!!!

Такі дії з боку власників соціальної мережі не дивні, враховуючи останні дії російської пропаганди на тренах європейських країн, та втручання у передвиборну президентську кампанію в США були зроблені висновки. В теперішній час соціальні мережі грають важливу роль у житті суспільства, користувачі з різних куточків світу дізнаються про останні новини в сфері політики, економіки, мистецтва. Але не завжди користувачі дізнаються правдиві новини, деякі власники соціальних груп навмисно розповсюджують мережею пропагандистські матеріли та «фейкові» новини. Користувачам в деяких ситуаціях дуже важко відрізнити де справжня інформація, а де «фейкові» новини, які спотворюють реальні факти. Також необхідно відмітити, що недостовірні матеріали розповсюджувались через рекламу і мали масовий характер. З метою усунення такого явища в мережі та покращення інформаційного простору з боку керівництва були прийняті рішучі дії.

2 коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

В Telegram произошел масштабный сбой какие страны под угрозой
Інтернет
В Telegram произошел масштабный сбой: какие страны под угрозой

Что касается украинских пользователей, то несколько сообщений о неполадках пришли из Киева (материал segodnya.ua) Пока Telegram уверенно становится новой социальной сетью, пользователи мессенджера столкнулись с проблемой подключения к серверам, авторизацией и отправкой сообщений. При этом больше всего жалоб поступало из Италии, Голландии, Франции и Ирана, сообщает “Новое время“. Проблемы в работе …

Представники популярного в усьому світі відеохостингу YouTube розповіли про те, які покарання можуть чекати блогерів, «які шкодять репутації сервісу і його спільноті».
Соціальні мережі
3
YouTube розповів про покарання для блогерів

Представники популярного в усьому світі відеохостингу YouTube розповіли про те, які покарання можуть чекати блогерів, «які шкодять репутації сервісу і його спільноті». В першу чергу до порушників подібного роду відносяться користувачі, які намагаються або намагалися монетизувати відеоролики, в яких міститься пропаганда насильства, жорстокості стосовно групи людей, а також які грають …

Facebook протестує кнопку для модерації коментарів
Соціальні мережі
1
Facebook протестує кнопку для модерації коментарів

Провідна світова соціальна мережа Facebook приступила до тестування нової кнопки для коментарів. При цьому, вже зараз відомо, що тестована кнопка «Downvote» (саме таку назву вона має на даний момент) не є протилежністю знаменитої кнопки «Like». Кнопка «Downvote» призначена для модерації коментарів, і бачити її буде тільки Facebook. Офіційні представники Facebook …