Криптовалюта Ефіріум (Ethereum) – Info-club

Криптовалюта Ефіріум (Ethereum)

Криптовалюта Ефіріум (Ethereum)
Blockchain

Ethereum або ефіріум за популярністю вважається другою після біткойна криптовалютою. Монети позначаються ЕТН. Сумарна вартість монет на сьогодні 22 млрд USD, що є половиною вартості біткоінів. Як вдалося молодій віртуальній валюті отримати таку популярність і конкурувати з самим біткойном? Згадаймо історію розвитку ефіріума.

Історія створення

Віталіку Бутеріну в 2013 було 19 років, і він був співзасновником Bitcoin Magazine. Саме тоді він представив публіці своє бачення платформи. Залишається загадкою, як у жителя Коломни вийшло розвинути систему, яка застосовується у ВТС, організувати команду однодумців та створити нову платформу Ethereum. Особливістю Ethereum була не сама монета, а смарт-контакти – особливі програми, які виконуються при настанні конкретних подій.

Прикладом був звичайний тоталізатор: декілька користувачів мережі ставить на результат футбольного матчу. Після закінчення матчу відбувається смарт-контакт і, згідно з відповідним алгоритмом, розподіляються виграші.

Гроші на розробку почали збирати в 2014. В цілому отримали 31550 БТС і почали розробку. Дійовий реліз представили в кінці липня 2015 року, коли відбулося включення блокчейна, бази Ethereum. Називався Протокол No1 Frontier. У цей період Віталік, крім розробки, займався з популяризацією ефіру, що дозволило налагодити партнерство з Microsoft.

У минулому році був змінений протокол, і наступна версія стала називатися Homestead. Цікаво, що ціна на нову криптовалюту за кілька місяців збільшилася в 10 разів. Вона позиціюєтися як стабільна. Капіталізація мережі на той період перевищила мільярд USD. Про криптовалюту заговорили, але Ethereum очікував складний період.

Падіння

Створена для забезпечення фінансування компанія містила певну помилку, використовуючи яку, шахраї влітку переправили під своє управління 30% грошей, це відповідало 50 млн USD, і ЕТН знизився на третину. Певний період пройшов в дебатах. Фонд, очолюваний Віталіком, анонсував виконати хардфорк і сприяти поверненню грошей. Частина учасників не приймала цього, відстоюючи основний закон кріптоалюти – стабільний блокчейн. Але хардфорк був проведений, вкрадені фінанси повернули, але з цими змінами не погодилась частина учасників спільноти. Був заснований Ефіріум Класик, який існує незалежно. Мережа позиціюєтися незалежної від зовнішнього втручання.

Хайп отримав сумні наслідки: вартість ефіру стала знижуватися. На біржах в кінці року ЕТН купували за 7USD, що було дном, після якого інвестори знову повірили в ЕТН.

Відродження

До початку 2017 біткойн став рости, що викликало певне зміцнення інших криптовалют. Момент істини настав в лютому, коли кількість непідтверджених транзакцій ВТС наблизилося 100000, і великі інвестори стали знаходити для активів інші валюти. Серед перших опинився ЕТН. На початку 2017 його вартість подолала рубіж 50USD. У квітні знову почалися атаки на ВТС, кількість непідтверджених транзакцій було вище 200000. Переводи займали до декількох діб, кілька USD становила комісія. Водночас ціна ЕТН росла, в травні вона стала вище 100USD. Зростання триває і сьогодні очікується 250USD.

У чому відмінність ЕТН від ВТС

На перший погляд ці крипти здаються аналогічними, але, не дивлячись на загальну основу, у них мало спільного. Цілі застосування платформи Ethereum зовсім інші. Головна мета ВТС – це анонімні кошти для здійснення повністю відкритих транзакцій. Блокчейн ВТС застосовується виключно для запису інформації про транзакції, що здійснювалися в мережі, на правах власності. У блокчейні ЕТН міститься інфа про програмні коди, здійснюється діяльність децентралізованих програм, які розроблені в Ефіріумі. Основне завдання його – надання платформи творцям програм.

Можливості мережі Ефіріум

Додатки, що функціонують на технології блокчейн, абсолютно автономні. Вони виключають будь-яке втручання. Зміни в блокчейн вносяться виключно за згодою учасників. Транзакції в мережі безповоротні.

При розробці Ефіріума враховані проблеми, які виникають у розробників, якщо робота здійснюється на чистому блокчейні. Є можливість децентралізувати усі централізовані системи, використовуючи Ефіріум. Найбільш простим прикладом є надання кредитів, голосування та посередництво. Після завершення дії, неможливо внести зміни. Це виключає корупцію.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Спецрепортаж по следам биткоина
Bitcoin
Спецрепортаж: “по следам биткоина”

Какая судьба ожидает “электронное золото” в Украине, смотрите сегодня в 23:20 в сенсационном специальном репортаже-расследовании (материал Сегодня.ua) Германия признала биткойн платежным средством. Теперь все оплаты этой крипто-валютой, которые будут делать немцы, не будут облагать налогами. Местные чиновники утверждают, виртуальные деньги уже давно стали эквивалентом реальных, а, следовательно, должны быть легализированы. А …

Продав bitcoin - заплати податок
Криптовалюта
Продав bitcoin – заплати податок

Влада США домоглися доступу до даних біржі Coinbase. І навряд чи на цьому зупиняться. Уряд США зробив крок до того, щоб налагодити збір податків з криптовалюти. Уряд США виграв судову справу проти Coinbase, однієї з найбільших майданчиків по торгівлі біткойнами і їх аналогами. Суд зобов’язав її розкрити дані про тисячі …

Співзасновник Yahoo «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»
Bitcoin
Співзасновник Yahoo: «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»

Поки вартість біткойнів виросла вище $ 15 000, експерти продовжують будувати прогнози про майбутнє популярної криптовалюти. Співзасновник Yahoo і голова венчурної фірми AME Cloud Ventures Джеррі Янг впевнені, що біткойн тільки почав розвиватися. Зараз криптовалюта використовується для вилучення спекулятивного прибутку, але в майбутньому вона буде відігравати важливу роль у всій …