Криптовалюта: від створення до сьогодні – Info-club

Криптовалюта: від створення до сьогодні

Криптовалюта від створення до сьогодні
Bitcoin

Біткойн 0.1 був випущений 9 січня 2009 року. Версії з 0.1.0 по 0.1.5 підтримували тільки системи Windows 2000, Windows NT та Windows XP. Незабаром після першого релізу Сатоши, розпочався процес удосконалення клієнта. Він виправив кілька невеликих помилок мережі та протоколу комунікації вузлів. У співпраці з кількома іншими розробниками зробив клієнт більш легким у використанні.

Майже через рік, в грудні 2009 року, був випущений біткойн 0.2, який підтримував Linux. Спільнота розпочала брати більш активну участь у розробці біткойнів. Крім того, цей реліз використовував переваги багатопотокової обробки для генерування блоків (до тих пір використовувався тільки один потік). Це істотно підвищило ефективність Майнінгу на багатоядерних процесорах, таких як Intel Core Duo або Quad. Іншим важливим досягненням стала розробка API-інтерфейсу JSON RPC, що дозволило стороннім службам взаємодіяти з біткойном та мережею, що лежить в його основі.

У цей період біткойн був відомий лише зовсім невеликій групі його розробників та ранніх користувачів. У листопаді 2009 року за адресою bitcoin.org з’явився форум, який пізніше перетворився в Bitcointalk. Це викликало зростання популярності біткойнів: товариство стало поповнюватися новими учасниками, які почали пропонувати нові ідеї та створювати групи для їх реалізації.

Разом із позитивними відгуками біткойн отримав і чимало критичних відгуків. Наприклад, в результаті аналізу принципів його роботи в ньому було виявлено кілька дефектів. Приблизно в той самий час була представлена ідея комісій за транзакції, і люди почали обговорювати можливість відстеження монет.

Влітку 2010 року був випущений біткойн 0.3. Кількість його користувачів зростала, а разом із цим росла і складність Майнінгу. Тоді ж з’явилися пропозиції щодо більш ефективного використання ресурсів комп’ютера для Майнінгу – для цього стали використовувати графічні процесори відеокарт. Користувач ArtForz створив на основі OpenGL хеш-ферму GPU та згенерував свій перший біткойн-блок.

6 серпня 2010 року було виявлено серйозну уразливість в протоколі біткойнів: транзакції не проходили належну перевірку перед додаванням в блокчейн, що дозволяло обійти економічні обмеження протоколу і створити необмежену кількість біткойнів. 15 серпня ця вразливість була атакована: в одній з транзакцій було згенеровано більш як 184 мільярдів біткойнів, які були відправлені за двома адресами. За кілька годин цю транзакцію вдалося відстежити та видалити з блокчейна, після чого помилка була виправлена і мережа була переведена на оновлену версію біткойн-протоколу. Це єдина серйозна уразливість за всю історію біткойнів, яку реально вдалося використати хакерам.

Тим часом все більше Майнерів вступало в боротьбу за право додати блок в блокчейн. Деякі з них виявили, що місяцями не можуть знайти блок та отримати хоч якусь винагороду. Це зробило Майнінг схожим до азартної гри. Щоб зробити свій прибуток більш стабільним, Майнери почали об’єднуватися в пули, та працювати разом. Надалі, вони проводили розподіл винагород за знайдені блоки між усіма учасниками пропорційно їх вкладам.

27 листопада 2010 роки з’явився перший Майнінг-пул Bitcoin Pooled Mining (BPM), більш відомий як Slush’s Pool. Він використовував недостатньо складний алгоритм, який, як виявилося, можна було легко обманути. З того часу ідея Майнінг-пулів істотно розвинулася, але її суть залишається незмінною: спільний Майнінг більш вигідний, ніж індивідуальний.

У грудні 2010 року користувач doublec створив перший мобільний клієнт bitcoind для смартфона Nokia N900, а на наступний день користувач ribuck відправив йому 0,42 BTC в першій мобільній біткойн-транзакції.

В кінці 2010 року Сатоши випустив свою “прощальну” версію біткойна (0.3.9) та покинув проект. Зникнення творця не стало серйозною неприємністю – розробку біткойнів продовжили інші учасники спільноти. Заради більш ефективної взаємодії був прийнятий формат пропозицій про поліпшення біткойнів (Bitcoin Improvement Proposal, BIP), які визначили стандартний спосіб представлення перспективних ідей, оскільки у біткойна немає формальної структури. Першу пропозицію BIP (BIP 0001) відправив Амір Таакі (Amir Taaki) 19 серпня 2011 року. У ньому він описав, що таке BIP.

На той час уже було висунуто багато пропозицій щодо поліпшення біткойна, але не всі з них можна було реалізувати, тому деякі учасники спільноти почали створювати власні проекти. Першою реалізованою ідеєю стало зв’язування біткойна з DNS, що дозволило створити Неймкойн. Після цього розробники почали експериментувати з інтервалом створення блоків, нагородою за блок та іншими параметрами, в результаті чого були створені GeistGeld, iXcoin, SolidCoin та інші альт-валюти.

Складність Майнінгу продовжувала зростати, і користувачі почали переходити на ферми з FPGA і GPU. Спільнота переймалася недоліками хеш-функції SHA256, що поклало початок новим експериментам. Першим проектом, розробники якого відмовилися від SHA256, стала валюта Tenebrix “з надійним захистом від Майнінгу на GPU”. Механізм підтвердження роботи (Proof-of-Work, PoW) для цієї валюти був заснований на алгоритмі scrypt, який був представлений в 2009 році для генерування паролів, але так і не став популярним. Незабаром після цього з’явився GPU-майнер для scrypt.

Трохи пізніше була розроблена криптовалюта Лайткойн, яка була прийнята спільнотою з більшим ентузіазмом, ніж Tenebrix, яка була випущена з премайнінгом. Майнінг Лайткойна здійснювався на звичайних процесорах, а Майнінг на GPU став прерогативою біткойнів.

Влітку 2011 року був представлений принцип підтвердження власності (Proof-of-Stake, PoS) як відповідь на нерівний розподіл “голосів”. Замість урахування частки обчислювальних ресурсів, що належать учаснику мережі, “голоси” за історію транзакцій в такій системі розраховуються пропорційно кількості монет, володіння якими користувач може підтвердити за допомогою закритих ключів. Роком пізніше була випущена криптовалюта PPCoin (Піркойн) з гібридним підтвердженням роботи та власності.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Спецрепортаж по следам биткоина
Bitcoin
Спецрепортаж: “по следам биткоина”

Какая судьба ожидает “электронное золото” в Украине, смотрите сегодня в 23:20 в сенсационном специальном репортаже-расследовании (материал Сегодня.ua) Германия признала биткойн платежным средством. Теперь все оплаты этой крипто-валютой, которые будут делать немцы, не будут облагать налогами. Местные чиновники утверждают, виртуальные деньги уже давно стали эквивалентом реальных, а, следовательно, должны быть легализированы. А …

Продав bitcoin - заплати податок
Криптовалюта
Продав bitcoin – заплати податок

Влада США домоглися доступу до даних біржі Coinbase. І навряд чи на цьому зупиняться. Уряд США зробив крок до того, щоб налагодити збір податків з криптовалюти. Уряд США виграв судову справу проти Coinbase, однієї з найбільших майданчиків по торгівлі біткойнами і їх аналогами. Суд зобов’язав її розкрити дані про тисячі …

Співзасновник Yahoo «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»
Bitcoin
Співзасновник Yahoo: «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»

Поки вартість біткойнів виросла вище $ 15 000, експерти продовжують будувати прогнози про майбутнє популярної криптовалюти. Співзасновник Yahoo і голова венчурної фірми AME Cloud Ventures Джеррі Янг впевнені, що біткойн тільки почав розвиватися. Зараз криптовалюта використовується для вилучення спекулятивного прибутку, але в майбутньому вона буде відігравати важливу роль у всій …