Магазин, ринок або інтернет? Всі “за” і “проти” українського онлайн-шопінгу – Info-club

Магазин, ринок або інтернет? Всі “за” і “проти” українського онлайн-шопінгу

Магазин, ринок або інтернет Всі за і проти українського онлайн-шопінгу
Інтернет
1

6,5 млн жителів України щодня здійснюють покупки за допомогою декількох кліків на екрані звичного девайсу. Інтернет-торгівля стає доступнішою та безпечнішою, а механізми її регулювання – все більш досконалими. За що українці вибирають онлайн-шопінг та що відштовхує їх від покупок в мережі?

Чому онлайн?

По-перше, це – необмежений вибір.

Ви можете купувати як у приватних продавців, так і в інтернет-представництвах традиційних ритейл-магазинів. З появою таких майданчиків, як OLX, китайського AliExpress та американського eBay, онлайн-шопінг став доступним не тільки в рамках країни, але і по всьому світу: 2-3 тижні і доставка практично з будь-якого куточка планети – сьогоднішня реальність. Ніяких утомливих багатогодинних поїздок. Все можна знайти, перебуваючи в зручному кріслі, вивчаючи асортимент магазину з будь-якого доступного пристрою, будь то смартфон, планшет або ПК.

По-друге, в мережі – об’єктивно дешевше.

Відкритий доступ до цінових агрегаторів дозволяє покупцям бути прискіпливими та скрупульозно вибирати найкращу пропозицію. На відміну від магазинів, де в ціни “зашивається” оренда, зарплата обслуговуючого персоналу та інші витрати, інтернет завжди дає можливість порівнювати та приймати зважене рішення.

Так, в боротьбі за покупця онлайн площадки не тільки максимально знижують вартість, але і доповнюють замовлення подарунками та бонусами – треба ж якось завойовувати лояльність та стимулювати повторні покупки. У такій конкуренції виграє однозначно покупець, але навіть додаткові “плюшки” часто не витримують суперництва з ринком приватних продавців.

Особливою популярністю серед українців користується OLX – сервіс приватних та бізнес-пропозицій. Тут їх більше 12 млн для будь-якої зі сфер життя.

Говорячи звичайною мовою, OLX – це найбільший український онлайн-ринок.

Коли потрібно купити / продати максимально вигідно, користувачі відправляються саме сюди. Сьогодні, для багатьох просунутих серферів в мережі, OLX – майданчик першого пріоритету для пошуку товару в інтернеті.

Саме на OLX підбирають те, що підходить за станом (нове або б / у) і в умовах обмеженого бюджету на покупку. На OLX торгують продавці з усієї країни, а за статистикою, 60% угод на майданчику відбуваються дистанційно. Але навіть якщо товар знаходиться в іншому місті – поштові сервіси дозволяють зробити доставку вже на наступний день, що дуже зручно. Є у таких угод одна неприємна сторона, вузьке місце, де таїться найбільший ризик, але про це я розповім далі.

Що зупиняє користувачів від покупок в інтернеті?

Як не дивно – очікування: часом навіть добу для покупця виявляється довго.

Імпульсивність та бажання володіти річчю “тут і зараз” відправляє українців в оффлайн-магазини: дорожче, зате швидше.

Однак найбільше побоювань пов’язано з тим, що людина не може оглянути товар, але змушена здійснювати передоплату в інтернеті. І якщо угоди в онлайн-рітейлі більш-менш контрольовані, то дистанційні покупки у приватних продавців – завжди питання відповідальності та чесності взаємодіючих. Мережа рясніє відгуками та фото невдалих замовлень: то річ не за розміром, то якість не відповідає, а тоді зовсім отримали не те, за що заплатили. Втрачені гроші та час на очікування ще більше підсилюють розчарування. Зазвичай недобросовісні продавці моментально стираються з “особи” мережі, зрозуміло, що про обмін або повернення товару мова і зовсім не йде. Але і правомірні селлери ризикують зустріти нечесного покупця. Зустрічаються ті, хто довго або зовсім не забирають відправлену посилку в поштовому відділенні. Тоді продавець змушений самостійно оплачувати витрати за зберігання та зворотну доставку так і не проданого товару.

Довіра до покупок через інтернет

Світ не стоїть на місці і глобальні гравці знаходять рішення, комфортні та безпечні для шопінгу в мережі. Наприклад, Escrow платежі – популярний сервіс, який успішно працює в багатьох країнах земної кулі. В Україні вперше даний функціонал впроваджений на найбільшій торговельній площадці країни – OLX. В травні 2017 року онлайн-платформа запустила послугу “Безпечна угода”, а після – OLX доставка. Новий механізм дозволяє убезпечити користувачів від типових ризиків угод онлайн. Суть послуги полягає в тому, що гроші від покупця до продавця потрапляють тільки після огляду та отримання товару в поштовому відділенні. В процесі задіяний один з найбільших в країні логістичний партнер “Нова пошта” та фінансова компанія “UAPAY”, яка забезпечує збереження персональних даних та безпеку карткових платежів.

Ми розглядали кілька варіантів мінімізації ризиків шахрайства при дистанційній торгівлі та впровадили дійсно надійний інструмент особистого контролю покупця за доставкою та оплатою. Вважаю, у нас вийшло зробити унікальний та справді надійний сервіс, – коментує Сергій Гапоченко, директор OLX Ukraine & Central Asia – Тепер покупець не зобов’язаний особисто зустрічатися з продавцем або здійснювати передоплату, поки самостійно не підтвердить якість товару та не відправить підтвердження перерахування грошей продавцеві.

First drug for free – на старті роботи OLX вирішили зробити доставку безкоштовною.

У перші місяці роботи її підключили чверть мільйона продавців, відправивши близько 500 тис. товарів. Загальна вартість посилок перевищила 300 млн грн.

Велика частина покупців, які скористалися безкоштовною OLX доставкою, – жителі обласних та районних центрів, а онлайн-продавці, в основному з міст-мільйонників, отримали можливість розвитку бізнесу в регіонах.

У минулому році майже дві третини інтернет-користувачів країни зробили від 5 до 20 замовлень в інтернеті. Середній товарний чек виріс на 7% в порівнянні з 2016-м і тепер становить 1300 грн (дані аналітичної служби OLX Україна).

Найбільше у 2017 році українці купували в мережі:

  • електроніку та дрібну побутову техніку (смартфони, планшети, ноутбуки, комп’ютерні аксесуари, фени, праски та міксери);
  • одяг;
  • косметику та парфумерію;
  • взуття;
  • сувеніри та аксесуари.

Ще кілька років тому неможливо було уявити, яким легким та доступним стане шопінг в інтернеті – робити покупки тепер просто навіть із-за океану.

Сьогодні пересічний українець цілком здатний оцінити переваги та ризики тієї чи іншої торгової площадки. Тому очевидно, що купувати та продавати будуть ще більше. Де і на якому ресурсі? Кожен вирішує сам.

На мою думку, покупки в інтернеті дуже полегшили життя людей. Особисто я користуюся сайтом ОЛХ дуже давно, ще коли він називався Сландо. Сайт дійсно дуже зручний, коли потрібно продати щось зі старих речей, або коли не вистачає грошей на нові, завжди можна знайти те щоо треба. Там є дійсно дуже великий вибір, і завжди є все що тобі потрібно. Звичайно присутні і свої мінуси, наприклад те що перед покупкою в онлайн магазині не можна помацати та перевірити свою покупку. Особисто мій досвід роботи з сайтом олх залишив тільки позитивні емоції, так як я дуже багато продала там речей, техніки і предметів інтер’єру. Я вважаю, що інтерент-магазини дуже зручні для тих людей у ​​яких немає часу на покупки, або хто хоче заощадити.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Роскомнадзор начал блокировку Telegram
Інтернет
Роскомнадзор начал блокировку Telegram

Также будут блокироваться инструменты по обходу запрета мессенджера (материал segodnya.ua) В России Роскомнадзор направил операторам связи информацию об ограничении доступа к мессенджеру Telegram. Помимо этого, меры в отношении различных инструментов для обхода блокировки мессенджера будут приниматься в соответствии с российским законодательством. Операторы должны будут ограничить доступ к сервису в течение суток. В …

В онлайн-игру пустят только отличников
Інтернет
В онлайн-игру пустят только отличников

Китайская IT-корпорация предпринимает попытки по борьбе с игровой зависимостью (материал segodnya.ua) Мобильная стратегия Honor of Kings, признанная самой востребованной игрой на смартфонах в мире, оказалась чересчур популярной среди китайских детей и подростков, предпочитающих виртуальные сражения урокам в школе. Озабоченная ростом игровой зависимости, компания-разработчик Tencent решила жестко ограничить проводимое в MOBA …

В Telegram произошел масштабный сбой какие страны под угрозой
Інтернет
В Telegram произошел масштабный сбой: какие страны под угрозой

Что касается украинских пользователей, то несколько сообщений о неполадках пришли из Киева (материал segodnya.ua) Пока Telegram уверенно становится новой социальной сетью, пользователи мессенджера столкнулись с проблемой подключения к серверам, авторизацией и отправкой сообщений. При этом больше всего жалоб поступало из Италии, Голландии, Франции и Ирана, сообщает “Новое время“. Проблемы в работе …