Майбутнє уже близько, чи може біткойн замінити долар? – Info-club

Майбутнє уже близько, чи може біткойн замінити долар?

Майбутнє уже близько, чи може біткойн замінити долар
Bitcoin

Які гроші будуть в майбутньому? Чи буде світ без долара? Звичайно. Це неминуче. Одні домінантні в світі валюти приходять, інші йдуть. Голландський гульден, британський фунт … Були цілі епохи домінування в світі цих валют. А що тепер голландський гульден? Монета в колекції нумізмата. Пройде й епоха американського долара. Причому, схоже, скоро. Що прийде йому на зміну? Яка валюта? І, головне, хто буде контролювати нову валюту?

Кілька років тому створено консорціум найбільших світових банків. Вони розробляють нову інформаційну технологію – блокчейн – для фінансової сфери. Те, що ми бачимо на ринку крипто валюти, знаменитий біткойн, наприклад, це вершина айсберга. Це експерименти на вільному ринку. А головна робота ведеться за закритими дверима, в тиші кабінетів фінансових гігантів світу.

Як швидко може відбутися перехід до нової валюти? Є хороший недавній приклад. Європейські гроші, екю. З екю працювали кілька десятиліть тому. Це була не зовсім валюта. Швидше розрахункова одиниця. Європейці обкатали нову валютну систему на екю, потім ввели безготівковий євро і тільки третім ходом євро готівковий. На всю операцію пішло близько 15 років. Думаємо, і долар замінять так само швидко. А ось на що його замінять?

Держборг США зростає кожну секунду. Кожну секунду 20 трильйонів доларів збільшуються ще більше ніж на 27 тисяч. За тим, як надувається ця бульбашка, Джим Роджерс спостерігає з Сінгапуру. В Азію він перебрався давно. Довіри до американської економіки в американського мільйонера, чий статок відкриті джерела оцінюють мінімум в 300 мільйонів доларів, немає.

«США – країна з найвищим держборгом в історії людства. І борг зростає щодня. Це виходить з-під контролю. Криза в США неминуча. Чим ближче вона буде, тим активніше люди будуть шукати для своїх фінансів надійне укриття. Традиційно таким вважається долар. Через це перед повним обвалом долар стане максимально переоцінений. Моє завдання – зловити цей момент і продати свої долари. І, безумовно, протягом декількох років після цього долар втратить статус світової резервної валюти. А ось у що мені вкластися, поки не вирішив », – каже інвестор Джим Роджерс.

З моменту створення в 1913 році Федеральної резервної системи США, долар, як підрахували експерти, втратив, за різними даними, до 97 відсотків вартості. Причин тому багато. Основних дві: чим більше у Вашингтона витрат, тим активніше працює друкарський верстат; по-друге, долар вже давно нічим не забезпечений.

«Американці послідовно відв’язали долар від будь-якого підкріплення (нафти, газу, золота…), крім одного – це репутація Сполучених Штатів Америки. Тобто долар коштує високо чому? Тому що у США є репутація надійного емітента, а в навколишньому світі відбувається хаос. Насправді для того, щоб підтримати долар і свою репутацію, США були змушені вдертися приблизно в сто з гаком країн після 45 року. Вони втручаються в одну країну в рік, умовно кажучи, як мінімум », – говорить генеральний директор IT-компанії Ігор Ашманов.

«80 відсотків міжнародних платежів, 60 відсотків міжнародних резервів і майже 100 відсотків постачання нафти обчислюються в доларах. Це дуже потужна зброя для США. І Вашингтон зловживає нею в своїх політичних інтересах: то санкції введе, то ще щось. Дуже зручно, коли головний друкарський верстат у твоїх руках. Зрозуміло, що Росія, Китай і інші країни хотіли б вибратися з-під гегемонії долара. Зрозуміло, що США не зацікавлені у втраті цього контролю », – сказав інвестиційний банкір Джеймс Рікардс.

Інвестори, як великі, так і малі, вже давно почали підшукувати запасні варіанти для вкладень, адже міхур не може вічно залишатися незмінним: або лопне, або здується.

«Обвалиться ця боргова піраміда, яку вибудовує американська скарбниця, постійно звертаючись до нових і нових кредитів Федерального резерву. Я думаю, що зараз ті, кого ми називаємо господарі грошей, головні акціонери ФРС, відчувають, що вони близькі до фінішу », – сказав професор МДІМВ Валентин Катасонов.

Приваблива альтернатива для інвестицій прийшла, звідки після лопнувшого в 2000-му економічного міхура інтернет-компаній особливо й не чекали. З Мережі.

«Зараз у світі досить низька прибутковість з інвестицій, особливо в західних країнах. І тут з’являється такий цікавий актив, який має феноменальну прибутковість: з початку 2017 року біткойн виріс з 200 доларів до 10 тисяч. Тобто це така дуже яскрава інвестиційна історія », – зазначив завідувач лабораторії фінансової економіки Вищої школи економіки Володимир Соколов.

Для Федеральної резервної системи США ця історія стала не просто яскравою, але і підсвітила вихід з глухого кута.
«Розуміючи, наскільки нестабільний долар, Федеральна резервна система США може спробувати створити йому альтернативу. Таку, щоб була під великим контролем, ніж сам долар, і взагалі поза рамками традиційної банківської системи. Назвемо його федкойн. Побудований за тією ж технологією блокчейн, що і біткойн, коли кожну операцію можна простежити аж до створення самого біткойни », – розповідає експерт з кризових інвестицій Даг Кейсі.

Біткойн з’явився в 2009 році. Він існує виключно у віртуальному просторі, але є біржі, на яких його можна обміняти на звичайні гроші. Перший реальний товар за цифрову валюту купив один американець в 2010-му. За дві піци він заплатив 10 тисяч біткойнів. Сьогодні це близько 110 мільйонів доларів.

Або історія британця Джеймса Хоулс. У 2013-му він викинув старий комп’ютер, забувши, що в його пам’яті зберігається сім з половиною тисяч біткойнів. Вже тоді цю втрату було складно пережити – на звалищі безслідно зникло сім з гаком мільйонів доларів. Сьогодні Джеймс отримав би понад 80 мільйонів.

Біткоіни називають криптовалютою, тобто зашифрованою, тому що він гарантує анонімність обом сторонам. Можна простежити шлях біткойна, але не конкретного користувача. Тому в так званій «темній зоні Інтернету», даркнету, де часто відбуваються нелегальні операції, біткоін вельми популярний.

Його творець відомий світові як японський програміст Сатоси Накомото. Але за всі ці роки знайти його так і не вдалося. До того ж Накомото, як відзначають багато людей, пише англійською, як рідною, а програмне забезпечення біткойна не локалізовано для японської мови. Реально наявний Сатоси Накомото, житель Каліфорнії, підходить по багатьох параметрах на роль творця крипто валюти, свою причетність заперечує. Але, на думку фахівців, такий проект одній людині не під силу.

«Це зроблено в Америці, тобто та мова, яка використовується, сповнена американізмів. Загалом, більш-менш очевидно, що це робили американці. Друге. Там багато роботи, там реально багато людино-років. Тобто цю штуку робила група високопрофесійних криптографів протягом декількох років. Це не міг бути один чоловік, там дуже багато роботи. Це говорять фахівці. Що це значить? Де можуть працювати багато професійних криптографів над одним проектом протягом багатьох років? Звичайно, в розвідці. Більше ніде ніяких криптографів насправді немає. Криптографія – це поле розвідки. Таким чином, біткойн, звичайно, був зроблений розвідкою США. Мета біткойни, швидше за все, – створити долар 2.0. Задум був такий: розкрутити біткойн, домогтися визнання його багатьма розвиненими державами, а потім акуратно опустити долар. Тобто не повинен був впасти сам, його повинні були скасувати якимось методом, можливо замаскованим під кризу або ще під щось, щоб це не виглядало, як дефолт в Сполучених Штатах. І акуратно перевести розрахунки на біткойни », – говорить генеральний директор IT-компанії Ігор Ашманов.

Якщо не можна по-старому контролювати друкарський верстат, то чому б не взяти в руки інструмент, що дозволяє просто домалювати до курсу валюти стільки нулів, скільки потрібно.

«Біткойн, блокчейн запустила Америка і контролює досі цей ринок. Америка тим самим може замінити свій борг фантиками, які вони створили та надрукували. Є можливість нав’язати світові нову валюту, причому нас вже привчили, що вартість біткойна може вирости в два рази за ніч, в 10 разів за рік », – говорить криптоексперт, директор криптовалютної біржі Дмитро Васильєв.

Ймовірно, створений розвідкою, відданий в громадське користування і набирає транскордонну популярність біткойн не повинен вийти з-під контролю. Мабуть, саме бажанням диктувати свої правила користувачам цієї цифрової валюти та пояснюється послідовним натиском з боку США на біржі біткойнів.

«Кілька днів тому податкова служба США виграла в суді справу проти інтернет-майданчики Coinbase, найбільшої в Північній Америці криптобіржі, де віртуальну валюту можна було обміняти на реальну. І тепер біржа зобов’язана розкрити особистості 15 тисяч користувачів, які здійснювали операції на суму понад 20 тисяч доларів в криптовалюту. Посилення контролю над такими майданчиками стане одним з головних напрямків у 2018 році », – прогнозує консультант у сфері криптовалюти Ши Ньюкирк.

І зволікати Вашингтону не можна. Адже тільки за той час, що Ви читали цю статтю, держборг США збільшився майже на 13 мільйонів доларів.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Спецрепортаж по следам биткоина
Bitcoin
Спецрепортаж: “по следам биткоина”

Какая судьба ожидает “электронное золото” в Украине, смотрите сегодня в 23:20 в сенсационном специальном репортаже-расследовании (материал Сегодня.ua) Германия признала биткойн платежным средством. Теперь все оплаты этой крипто-валютой, которые будут делать немцы, не будут облагать налогами. Местные чиновники утверждают, виртуальные деньги уже давно стали эквивалентом реальных, а, следовательно, должны быть легализированы. А …

Продав bitcoin - заплати податок
Криптовалюта
Продав bitcoin – заплати податок

Влада США домоглися доступу до даних біржі Coinbase. І навряд чи на цьому зупиняться. Уряд США зробив крок до того, щоб налагодити збір податків з криптовалюти. Уряд США виграв судову справу проти Coinbase, однієї з найбільших майданчиків по торгівлі біткойнами і їх аналогами. Суд зобов’язав її розкрити дані про тисячі …

Співзасновник Yahoo «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»
Bitcoin
Співзасновник Yahoo: «bitcoin ще зіграє важливу роль в суспільстві»

Поки вартість біткойнів виросла вище $ 15 000, експерти продовжують будувати прогнози про майбутнє популярної криптовалюти. Співзасновник Yahoo і голова венчурної фірми AME Cloud Ventures Джеррі Янг впевнені, що біткойн тільки почав розвиватися. Зараз криптовалюта використовується для вилучення спекулятивного прибутку, але в майбутньому вона буде відігравати важливу роль у всій …