Особливості систем управління сайтами – Info-club

Особливості систем управління сайтами

Особливості систем управління сайтами
CMS-системи управління сайтом

На даний момент існує значна кількість систем, призначених для управління сайтами. Причому дана цифра постійно зростає. У мережі можна відшукати дуже багато сайтів, які присвячені опису систем та їх аналізу. Можна класифікувати такі системи, які скорочено називають CMS, на безкоштовні та комерційні.

Безкоштовні системи поширюються досить вільно та за їх підтримку відповідальності ніхто не несе. Тому варто врахувати, що за збереженням інформації та функціональністю системи ніхто не стежить. Крім цього, вільні CMS можуть поширюватися компаніями-хакерами для того, щоб отримати повний або детальний контроль над сайтами, керованими подібною системою. Таким чином, слід розуміти, що таке безкоштовне використання згодом може обійтися досить дорого. Для відповідальних проектів краще використовувати платні CMS.

Класифікація комерційних CMS

Існують наступні варіанти систем подібного типу:

З вільним кодуванням. Код відкритий, тому цілком реально вводити різні зміни, що стосуються ефективності роботи. Мінусом подібних CMS є легкість відшукування отворів, які можуть бути використані іншими розробниками. Практика налічує масу випадків злому подібних платформ. Безліч майданчиків постраждали через це.

Можна навести й інший приклад:

Користувач купує систему управління, код якої відкрито. У неї багато плюсів: невисока вартість, легкість в управлінні. Розробник переводить свій проект на цю платформу, та починає працювати, з’являються перші результати, а після цього все виходить з ладу, тому, що втручається хтось сторонній та змінює код.

Із закритим кодом. Вихідний код підданий криптуванням, таким чином, в ньому не вийде робити будь-які зміни. У таких систем також є мінуси. Основним з них є неможливість визначити якість системи.

Критерії для опису якості CMS

Проводити оцінку якості та зручності таких систем потрібно по ряду наведених нижче критеріїв.

Універсальність. Тут мова йде про наступні моменти:

– Застосування для ресурсів різних типів. Незалежно від того, який сайт перед вами, а також незалежно від його складності, система зобов’язана тягнути його роботу.

– Можливість «вставки» додатку в будь-який дизайн сайту.

– Підключення різних модулів. Тут мова йде про наявність ядра системи.

– Можливість заміни шаблонів сайту, а також їх редагування.

Функціональність. У цьому випадку мова йде про юзабіліті або зручність програми в роботі. Можливість керувати сайтом повинна бути доступна звичайним користувачам комп’ютера. Крім цього потрібна зручність навігації, інтуїтивна доступність. Також слід врахувати такі параметри:

– Наявність достатньої кількості модулів системи: стандартних (стрічки новин, каталог пропозицій, розсилки, форми зворотного зв’язку, форуми).

– Можливість приєднання додаткових модулів, при цьому не повинна блокуватися робота сайту.

– Простий інтерфейс, доступний для користувача.

– Формування динамічної структури сайту. Тут мова йде про ієрархічний розвиток структури.

– Можливість розробки та додавання в систему будь-якого іншого модуля. Причому це може робитися як на вимогу замовника, так і розробника.

– Здатність змінювати зовнішній вигляд сайту. При цьому не повинно бути втрат наповнення та зупинки функціонування ресурсу.

– Можливість тривалої роботи сайту без помилок.

Безпека та адміністрування. Варто аналізувати такі параметри:

– Можливість декількох користувачів перебувати та працювати в системі.

– Забезпечення безпеки від злому.

– Блокування користувачів з можливістю їх відновлення.

– Можливість розмежувати права доступу до розділів сайту.

Інші характеристики. Варто проаналізувати наступні параметри:

– Стійкість до навантажень. Тут мова йде про однакове функціонування сайту при різному обсязі вмісту. Він повинен справно працювати незалежно від того, скільки є сторінок: десять чи тисячі.

– Ряд технічних вимог. Тут все залежить від вимог конкретного користувача та особливостей ресурсу.

– Можливість переносити сайт на інші платформи. При цьому не повинно бути ніяких втрат інформації.

– Копіювання баз даних. Йдеться про резервні копії.

Крім цього досить важливою умовою є можливість для розробника реагувати на додаткові вимоги замовника. Тут можна сказати про імпорт або експорт таблиць з даними. Для досягнення даної мети застосовуються різні конвертори баз даних, прайсів, можливість синхронізації з 1С та багато іншого.

Також важливою умовою є реалізація системи документообігу замовника. Важливість можна оцінити, якщо порахувати, скільки часу необхідно для виписування рахунків, пересилання внутрішніх повідомлень, оформлення звітів та пошук певних замовлень.

Види комерційних систем

Серед платних CMS варто згадати такі види систем:

Студійні. Такі системи пишуться виключно всередині веб-студій, використовуються там же. Зазвичай мають тільки ті функції, які необхідні в певному проекті. Так, щоб не навантажувати зайвими надбудовами.

Тиражні. Їх розробляють спеціалізовані компанії. Вони призначені для масової реалізації кінцевим користувачам, які не мають власної студійної системи. Зазвичай відрізняються дуже великим функціоналом.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *