У 2018 році хакери атакуватимуть малий бізнес та вибори президента – Info-club

У 2018 році хакери атакуватимуть малий бізнес та вибори президента

У 2018 році хакери атакуватимуть малий бізнес та вибори президента
Інтернет

Експерти прогнозують кібератаки на партнерів великих корпорацій та виборчий процес

У 2018 році хакери можуть перейти до атак на малі та середні підприємства, що займаються постачанням товарів та сервісів корпораціям, оскільки останні багато інвестують в захист. З таким прогнозом виступив розробник антивірусного ПО компанія ESET. Експерти також очікують атаки на пристрої «інтернету речей» і втручання хакерів у виборчий процес.

Оскільки корпорації працюють в умовах підвищеного ризику кібератак і інвестують в захист, у 2018 році хакери перейдуть до атак на ланцюгу поставок – на малі та середні підприємства, які постачають товари і послуги великим компаніям, йдеться в дослідженні компанії ESET. Таке вже траплялося: у 2017 році успішний злом сервера поновлення бухгалтерського ПО M.E.Doc привів до масової епідемії вірусу Petya.

Атаки йдуть вже не безпосередньо на великі компанії, а на сусідню інфраструктуру підрядників, підтверджує головний антивірусний експерт «Лабораторії Касперського» Олександр Гостєв.

Атакувати будуть не кінцеві цілі, оскільки зазвичай це великі компанії з надійним та багатошаровим кіберзахистом. У таких випадках простіше використовувати посередника, яким може виступити виробник популярних програм, які використовуються в корпоративному сегменті, пояснює він. У 2017 році злочинці вже організували кілька атак за таким сценарієм, нагадує експерт. Наприклад, інциденти з Shadowpad і CCleaner, а також епідемія шифрувальника ExPetr / NotPetya. Організувати таку атаку досить просто, а виявити важко, каже пан Гостєв.

Порівняно нова проблема кібербезпеки – втручання хакерів у виборчий процес. Знизити ризики на виборах дозволять гібридні системи, що використовують як цифрові, так і традиційні записи, вважають експерти ESET. Такі країни як Аргентина, Бразилія, Німеччина і США, вирішили вводити елементи електронного голосування обмежено, а не заміняти ними повністю паперові бюлетені.

«У розрізі цільових атак ніякої особливої ​​хакерської активності щодо наших виборів я не очікую, як з боку російськомовних хакерів, так і зарубіжних. У пострадянському просторі, швидше за все, буде сплеск кібератак восени, коли почнеться передвиборна гонка в Україні. Крім того, збільшення санкцій проти Північної Кореї призведе до пропорційного збільшення активності хакерських угруповань, особливо в частині атак на кріптовалютні сервіси», – вважає Олександр Гостєв.

Чому хакери зацікавилися криптовалютою

У 2018 році можливі кібератаки, виконані за допомогою пристроїв «інтернету речей», вважають в ESET. «Розумні» пристрої можуть бути піддані злому та можуть бути використані в якості інструментів зловмисників. Зберігає актуальність загроза появи нових «ботнетів речей». Нові атаки на об’єкти критичної інфраструктури можуть задіти енергетику, оборонний сектор, системи транспорту та водопостачання, охорона здоров’я і виробництво. Хакери будуть використовувати «класичні» інструменти компрометації, а також продовжать пошуки нових ефективних схем, прогнозують автори звіту. До класичних інструментів компрометації відносять соціальну інженерію, спам-розсилки, фішингові та заражені сайти, говорить керівник підтримки продажів ESET Russia Віктор Куратов. До нових схем – синтез загроз, наприклад, шифратор, що поширюється всередині мережі без участі користувача за допомогою експлойтів мережевої уразливості (наприклад, WannaCry) або програми-вимагачі для пристроїв «інтернету речей». Поліпшити ситуацію в області кібербезпеки дозволить розширення співпраці правоохоронних органів та комерційних компаній, констатують в ESET.

Витрати на інформаційну безпеку збільшилися

Найбільше на кібербезпеку витрачають фінансові та держорганізації: у деяких з них відповідні річні бюджети обчислюються сотнями мільйонів рублів, з’ясувала Positive Technologies. За підсумками 2017 року видатки на інформаційну безпеку виростуть на 30-40%, а в 2018 році вони можуть збільшитися ще на 50%, прогнозують експерти. Серед чинників зростання – резонансні кібератаки та вимоги регуляторів.

Коментарів немає

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Киев разорвал договор с Москвой: как это отразится на экономике
Економіка
Киев разорвал договор с Москвой: как это отразится на экономике

Эксперты отмечают, что “частников” это не касается (материал segodnya.ua) Кабинет министров в среду прекратил действие Программы экономического сотрудничества Украины и России до 2020 года, которая существовала с 2011-го. “Сегодня” разобралась, как это может отразиться на украинской экономике. За Крым и импорт О желании отменить действие документа премьер-министр Владимир Гройсман заявил еще на прошлой …

В Нацбанке рассказали о масштабном уничтожении монет
Банки та фінанси
В Нацбанке рассказали о масштабном уничтожении монет

В течение 2017 года НБУ отправил для уничтожения в Банкнотно-монетный двор разменных и оборотных монет общим количеством 2,7 млн штук (материал segodnya.ua) В прошлом году Национальный банк уничтожил разменных и оборотных монет на сумму в 1,2 млн гривен. Ранее Национальный банк Украины заявил о планах по прекращению печати бумажных банкнот …

Новини
В центр Киева свезли оружие и зовут киевлян

В столице проходит выставка вооружения, которое СБУ изъяла у диверсантов (материал segodnya.ua) В пятницу в столице в Центре культуры и искусств СБУ на улице Ирининской, 4а накануне своего профессионального праздника работники спецслужбы показали оружие, изъятое у диверсантов за последнее время. Как оказалось, среди изъятого – пистолеты-пулеметы различных модификаций, автоматы, снайперские …