У мережу “злили” клієнтську базу “Нової Пошти”: українцям загрожує небезпека – Info-club

У мережу “злили” клієнтську базу “Нової Пошти”: українцям загрожує небезпека

У мережу злили клієнтську базу Нової Пошти українцям загрожує небезпека
Новини
1

В “темному інтернеті” виставили на продаж дві бази даних з найсвіжішою інформацією про клієнтів “Нової пошти” – на 500 тисяч осіб та на 18 мільйонів записів. Про це повідомив консультант з кібербезпеки Єгор Папіш на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні виявлено факт продажу невстановленими особами бази даних клієнтів “Нової Пошти “. Таких баз дві: перша містить інформацію близько півмільйона людей, з персональними даними в розбивці ПІБ / телефон / місто / серія та номер паспорта / e-mail. Друга – 18 мільйонів записів, але з меншою деталізацією (тільки ПІБ і телефон) “, – сказано в повідомленні.

Папіш стверджує, що зв’язався з продавцем, який озвучив ціну в гривнях та дозволив перевірити “якість” бази

Було надано довільний шматок бази. Я попросив надіслати мені значення записів з бази, давши йому кілька номерів телефонів для ідентифікації. Номери належали зовсім різним людям з різних міст та ніяк не були пов’язані один з одним. Відповідь прийшла менше ніж через 5 хвилин, і містала абсолютно точні та свіжі дані про клієнтів (включаючи змінену в зв’язку з недавнім заміжжям, прізвище одного з них). Для додаткової перевірки я задав ще кілька телефонних номерів, які апріорі не могли бути використані в сервісі “Нової Пошти” (це корпоративні номери) та вірно – їх в цій базі не виявилося.

Продавець вийшов на зв’язок та вказав ціну в 1500 гривень за детальну базу (півмільйона клієнтів).

Ціну Папіш називає “нормальною” за такий обсяг даних без логінів та паролів, і пояснює, що, ймовірно, продавець намагається заробити на обсязі продажів.

Як використовуються ці дані зловмисниками? Перш за все, нав’язлива реклама, спам SMS та по електронній пошті, холодні дзвінки. Далі йдуть варіанти використання цих даних в якості компонента атак соціальної інженерії з різними, далекосяжними наслідками, – пояснює консультант.

Як клієнт нової пошти я дуже сильно обурений фактом крадіжки й продажу клієнтської бази, такої компанії як Нова пошта. У неї величезна кількість клієнтів і шляхом різних підходів з бази можна вивудити непередбачувані відомості. Напевно найнебезпечнішим застосуванням даних цієї бази буде не тільки нав’язлива реклама і спам, а й шантаж, вимагання, і інші злочинні дії. Знаю, що послугами нової пошти користується величезна кількість бізнесменів. Через неї йде як постачання товарів, так і доставка покупок, зроблених в інтернет-магазинах. Крім того, це ще й грошові перекази. А в базі вказані телефони, а найголовніше паспортні дані з пропискою. Для поганих людей в Україні – це як не можна до речі. Боротьба зі злочинністю на дуже низькому рівні, вбивці гуляють на свободі, а до злодіїв і здирників взагалі діла немає. І базу викрав такий же злочинець, напевно з метою наживи. І він має намір продати її багатьом покупцям, тому, що ціна дуже низька.

1 коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Киев разорвал договор с Москвой: как это отразится на экономике
Економіка
Киев разорвал договор с Москвой: как это отразится на экономике

Эксперты отмечают, что “частников” это не касается (материал segodnya.ua) Кабинет министров в среду прекратил действие Программы экономического сотрудничества Украины и России до 2020 года, которая существовала с 2011-го. “Сегодня” разобралась, как это может отразиться на украинской экономике. За Крым и импорт О желании отменить действие документа премьер-министр Владимир Гройсман заявил еще на прошлой …

В Нацбанке рассказали о масштабном уничтожении монет
Банки та фінанси
В Нацбанке рассказали о масштабном уничтожении монет

В течение 2017 года НБУ отправил для уничтожения в Банкнотно-монетный двор разменных и оборотных монет общим количеством 2,7 млн штук (материал segodnya.ua) В прошлом году Национальный банк уничтожил разменных и оборотных монет на сумму в 1,2 млн гривен. Ранее Национальный банк Украины заявил о планах по прекращению печати бумажных банкнот …

Новини
В центр Киева свезли оружие и зовут киевлян

В столице проходит выставка вооружения, которое СБУ изъяла у диверсантов (материал segodnya.ua) В пятницу в столице в Центре культуры и искусств СБУ на улице Ирининской, 4а накануне своего профессионального праздника работники спецслужбы показали оружие, изъятое у диверсантов за последнее время. Как оказалось, среди изъятого – пистолеты-пулеметы различных модификаций, автоматы, снайперские …